NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rusza kolejna akcja Citizenship NOW! Załatw swoją sprawę imigracyjną za darmo

Rusza kolejna akcja Citizenship NOW! Załatw swoją sprawę imigracyjną za darmo

26.04.2016, godz. 00:00
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji
imigracja, imigranci, Ameryka i problem imigracji foto:

Masz wątpliwości co do swojego sponsorowania? Chcesz składać wniosek na amerykańskie obywatelstwo ale za bardzo nie wiesz jak się do tego zabrać? A może masz pytania dotyczące prawa imigracyjnego lub widoków na kompleksową reformę? Na to i wiele innych pytań możesz dostać odpowiedź od najlepszych ekspertów. I to zupełnie za darmo, a nawet po polsku!

W poniedziałek ruszyła kolejna akcja Citizenship NOW! W tym roku odbywa się ona już po raz czternasty. Jak zawsze organizowana jest przez miejski uniwersytet CUNY i dziennik „Daily News”.
Głównym koordynatorem jest Allan Wernick, prawnik imigracyjny oraz profesor Baruch College Prof., który poza tym, że jest wykładowcą, prowadzi na CUNY program porad i szkoleń z zakresu prawa imigracyjnego.
W tym roku telefonicznych porad będzie udzielało ponad czterystu ekspertów – w tym adwokatów, profesorów oraz byłych pracowników Urzędu Imigracyjnego. Z pytaniami można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 rano do 8 wieczorem pod numer: 212-278-2390.
Profesor Wernick podkreśla, że osoby które mogą składać wnioski o obywatelstwo, nie powinny tego odkładać, zwłaszcza teraz, w roku wyborów.
Dodaje, że złożenie dokumentów do końca maja daje bardzo dużą szanse na to, że będziemy mogli zagłosować w wyborach.
Główny sztab Citizenship NOW! w Guttman Community College na Manhattanie ma odwiedzić – i zasiąść do telefonów – wiele znanych osób, chociażby burmistrz Bill de Blasio, gubernator Andrew Cuomo czy senator Charles Schumer. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: http://www1.cuny.edu/sites/citizenship-now/

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: