NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rozpoczęła się konwencja Partii Republikańskiej w Cleveland. Odliczanie do nominacji i protesty przeciwko Trumpowi

Rozpoczęła się konwencja Partii Republikańskiej w Cleveland. Odliczanie do nominacji i protesty przeciwko Trumpowi

19.07.2016, godz. 00:00
CLINTON VS. TRUMP.
foto: EAST NEWS

W poniedziałek w Cleveland rozpoczęła się czterodniowa konwencja Partii Republikańskiej. Jej finałem będzie nominacja kandydata na prezydenta i jego zastępcy, którzy zmierzą się z demokratami w wyścigu o fotel w Białym Domu. Czyli Donalda Trumpa i Mike'a Pence'a.

Prawie pięć tysięcy delegatów i ich zastępców z całych Stanów Zjednoczonych zjechało do Cleveland, by wziąć udział w głosowaniu, którego wynik jest praktycznie przesądzony. Donald Trump w prawyborach zdobył większość głosów, a próba wewnątrzpartyjnej rebelii i blokowania nominacji zaszkodziłaby bardzo partii. Konwencja to również okazja do przedstawienia kandydata opinii publicznej. Dlatego w hali widowiskowo-sportowej Quicken Loans, w której między innymi występuje drużyna koszykówki Cleveland Cavaliers, kilkudziesięciu mówców będzie przedstawiać zalety Donalda Trumpa i krytykować jego rywalkę Hillary Clinton. Są wśród nich nie tylko politycy tacy jak były burmistrz Nowego Jorku Rudolph Giuliani czy były rywal miliardera w prawyborach senator Ted Cruz. Na scenie pojawi się pierwsza kobieta, która kierowała amerykańską misją kosmiczną Eileen Collins oraz znana golfistka Natalie Gulbis. Wizerunek Donalda Trumpa będą starać się ocieplić członkowie jego rodziny - pochodząca ze Słowenii żona Melania, córka Ivanka i syn Eric. Od poniedziałki konwencji towarzyszą również liczne protesty, zwłaszcza przeciwko Donaldowi Trumpowi. W związku z ostatnimi wydarzeniami w Stanach i na świecie, władze miasta zmobilizowały nadzwyczajne siły bezpieczeństwa, które mają chronić uczestników konwencji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: