NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rozlicz podatki z CP-S za darmo

Rozlicz podatki z CP-S za darmo

23.01.2016, godz. 00:00
podatki, sezon rozliczeń podatkowych, IRS
podatki, sezon rozliczeń podatkowych, IRS foto:

Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Choć mamy na to kilka miesięcy, to lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę. W tym roku z pomocą Polonii przychodzi Centrum Polsko-Słowiańskie, oferując bezpłatne rozliczenia podatków za rok 2015 w ramach programu VITA.

Aby kwalifikować się na program – czyli bezpłatne przygotowanie form – należy spełniać następujące warunki: dochód osoby indywidualnej lub rodziny za rok 2015 nie może przekraczać $58,000, ponadto podatnik nie może być właścicielem domu lub własnej firmy. Bezpłatne rozliczenia będzie można zrobić w następujęce soboty: 13 i 27 lutego, 19 marca oraz 2 i 16 kwietnia.
W celu umówienia się na spotkanie należy dzwonić do CP-S od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 pod numer 718-383-5290 lub 718-349-1143.Na wcześniej umówione spotkanie należy zabrać:
- ważne dokumenty tożsamości ze zdjęciem;
- kartę Social Security lub numer ITIN (swoje oraz wszystkich osób, które będą uwzględnione na rozliczeniu podatkowym;
- informacje o dochodach za 2015 rok: Formy W-2 i/lub Formy 1099;
- informacje o dochodach z posiadanych kont bankowych, inwestycjach itp.;
- kopie rozliczenia podatkowego za rok 2014;
- osoby, które otrzymywały zasiłek dla bezrobotnych (unemployment insurance) powinny okazać formę 1099-INT;
- osoby, które rozliczają się jako samozatrudniające (self-employed) powinny okazać zestawienie zarobków i rachunki poniesionych wydatkow związanych z wykonywaną pracą.


Jeżeli ktoś chce, aby ewentualny zwrot podatkowy był bezpośrednio przelany na konto bankowe, należy mieć przy sobie dokładny numer konta oraz „routing number” ;
W przypadku kiedy rozliczenie podatkowe dotyczy małżeństwa oboje małżonkowie muszą wyrazić pisemną zgodę na elektroniczne wysłanie sporządzonego rozliczenia do IRS.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: