NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rozgoryczenie mieszkańców nadbrzeżnej części Queensu. Co z promem na Rockaways?

Rozgoryczenie mieszkańców nadbrzeżnej części Queensu. Co z promem na Rockaways?

27.06.2014, godz. 19:12
Bill de Blasio
foto:

Mieszkańcy Rockaways na Queensie są zaniepokojeni i czują się oszukani. Powód? Wiele wskazuje na to, że Rockaway Ferry – czyli wodne połączenie z Manhattanem – zostanie zlikwidowane!

Okazuje się bowiem, że uchwalonym i przyjętym przez Radę Miejską 75-miliardowym budżecie na nadchodzący rok fiskalny, nie uwzględniono funduszy, które miałyby być przeznaczone na stałe utrzymanie promu.

Dla mieszkańców Rockaways to bardzo zła wiadomość, ponieważ mieszkają w takiej części Queensu, która ma bardzo niekorzystne połączenie innymi środkami komunikacji.

Przypomnijmy, wodne połączenie – obsługiwane przez prom Seastreak – wprowadzono po przejściu niszczycielskiej Sandy. Trasa promu to: 108th Street i Beach Channel Drive na Queensie, następnie jeden przystanek na Brooklynie i końcowy na Manhattanie. Połączenie od samego poczatku miało być tymczasowe, ale – na liczne apele miszkańców – przedłużano je cztery razy. Teraz kursować ma do października. Pasażerowie liczyli, że w budżecie znajdą się pieniądze na jego stałe utrzymanie. Ale tak się jednak nie stało…

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: