NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ROZDANIE NAGROD EMMY. Hołd świata filmu dla Robina Williamsa

ROZDANIE NAGROD EMMY. Hołd świata filmu dla Robina Williamsa

26.08.2014, godz. 17:15
Robin Williams
foto:

Telewizyjne Oscary, czyli Emmy Awards rozdane. Tegoroczna, 66. już przejdzie do historii nie tylko z względu liczbę nagród jakimi został obsypany serial „Breaking Bad”, ale przede wszystkim z uwagi na hołd oddany aktorowi Robinowi Williamsowi. Szczególnie wzruszające były wspomnienia Billy’ego Cristala, który wywołał łzy nie tylko u zgromadzonych w Nokia Theatre w Los Angeles, ale i u milionów przed telewizorami...

–  Patrząc na niego nie można było się uśmiechać. Miał niesamowity dar, potrafił nas rozśmieszać i to bardzo mocno... Wystarczyło go widzieć, jego twarz, czy to na dużym ekranie w filmie, czy w telewizji, w klubach nocnych, szpitalach, noclegowniach dla bezdomnych. Bawił naszych żołnierzy stacjonujących daleko od kraju. Śmieszył nawet w salonie umierającej dziewczyny, bo to było jej ostatnie życzenie...  – mówił Billy Cristal o zmarłym 11 sierpnia Robinie Williamsie przywołując jego filmy.

Crystal i Williams poznali się jeszcze w latach 70. Zagrali m.in. w jednym z odcinków „Friends”, gdzie w całości zaimprowizowali swój dialog.

– Spędziłem z Robinem mnóstwo radosnych chwil na scenie. Był zdumiewająco błyskotliwy! Miał niespożytą wprost energię  – mówił Cristal. – Ale pomijając to, że był geniuszem na scenie, na planie to przede wszystkim był najwspanialszym przyjacielem jakiego można sobie wyobrazić. Trudno mi mówić o nim w czasie przeszłym... Był ze mną, z nami przez 40 lat... Był najjaśniejszą gwiazdą w galaktyce komedii – opowiadał.

Crystal przytoczył też kilka anegdot... – Kiedyś wpadłem na pomysł, żeby przedstawić go jako rosyjskiego gracza w baseballa. Oczy mu się zaświeciły! Zapytałem: jaki jest baseball w Rosji? A on natychmiast odpowiedział: „Mamy tylko jedną drużynę: The Reds” (ang. „Czerwoni”).

Po tych ciepłych wspomnieniach na ekranie  pojawił się filmowy hołd dla Williamsa. Robin Williams popełnił samobójstwo 11 sierpnia br. Aktor zmagał się z depresją. Miał 63 lata.


Nagrodzeni w najważniejszych kategoriach:

Najlepszy serial dramatyczny:
”Breaking Bad"

Najlepszy serial komediowy:
”Modern Family”

Najlepszy mini serial:
”Fargo", FX Networks

Najlepszy aktor, serial dramatyczny:
Bryan Cranston “Breaking Bad"

Najlepsza aktorka, serial dramatyczny:
Julianna Margulies,  “Perfect Wife”

Najlepszy aktor drugoplanowy, serial dramatyczny:
Aaron Paul “Breaking Bad”

Najlepsza aktorka drugoplanowa, serial dramatyczny:
Anna Gunn, „Breaking Bad”

Najlepszy aktor, serial komediowy:
Jim Parsons, “Big Bang Theory”

Najlepsza aktorka, serial komediowy:
Julia Louis-Dreyfus,  „Veep”

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: