NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Równość w toaletach w miejskich budynkach. Żeby transseksualiści nie czuli się dyskryminowani

Równość w toaletach w miejskich budynkach. Żeby transseksualiści nie czuli się dyskryminowani

09.03.2016, godz. 00:00
toalety, znaczek na toalecie, równość w toaletach
toalety, znaczek na toalecie, równość w toaletach foto:

W Nowym Jorku nie ma miejsca na dyskryminację! Nikogo, w jakiejkolwiek strefie życia… Bill de Blasio podpisał właśnie rozporządzenie, zgodnie z który osoby transseksualne będą mogły korzystać z toalet według odczuwanej przez siebie tożsamości płciowej.

Nowe przepisy będą obowiązywać w każdym miejskim budynku i urzędach. – Od teraz na drzwiach każdej toalety damskiej i męskiej, każdego miejskiego budynku, agencji czy urzędu będzie tabliczka z dwiema osobami: kobietą i mężczyzną. Każdy ma prawo korzystać zgodnie z płcią z jaką się identyfikują – mówił na konferencji Bill de Blasio zaraz po złożeniu podpisu pod swoim rozporządzeniem dotyczącym dostępu do miejskich łazienek transseksualistom. Dodał, że osoba wchodząca do damskiej toalety nie może być zatrzymana i poproszona o pokazanie ID, by udowodnić, że jest kobietą.
Nowe zasady będą również dotyczyć szatni w miejskich budynkach. Z danych przedstawionych przez City Hall wynika, że w metropolii żyje ponad 250 tysięcy osób transseksualnych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: