NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Romney ostrzega przed Trumpem i ostro wzywa do zablokowania jego nominacji

Romney ostrzega przed Trumpem i ostro wzywa do zablokowania jego nominacji

05.03.2016, godz. 00:00
Mitt Romney wdzięczy się do Polonii: Zbuduję wam tarczę
foto:

To fałszywiec, naciągacz, kłamca i hipokryta – tak o Donaldzie Trumpie mówił Mitt Romney, były kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA. Podczas wiecu w Utah ostrzegł przed miliarderem i wezwał partyjnych kolegów do zablokowania jego nominacji zanim będzie za późno. Stawką, jak to określił, jest dobro całej Ameryki

Według Romneya miliarder nie nadaje się na prezydenta Stanów Zjednoczonych. – On nie jest politykiem, a i w biznesie wielokrotnie popełniał rażące błędy przynoszące straty. Wykrzykuje hasła i opinie, które tylko szkodzą Ameryce. Nie ma żadnych cech i umiejętności, by być głową państwa. Donald Trump to zwykły krętacz i oszust – mówił ostro Mitt Romney.
– Wyobraźcie sobie Donalda Trumpa jako prezydenta z jego wszystkimi cechami jakie nam pokazuje. Czy chcemy, by nami rządził człowiek chciwy, lubiący zastraszać, kpić, obrażać, popisywać się i poniżać biedniejszych, kobiety…? – pytał Romney.
Polityk dodał też, że pozwolenie na to, by miliarder otrzymał nominację, oznacza poważne konsekwencje do całej Partii Republikańskiej oraz kraju. Przede wszystkim, w jego opinii, Trump równa się z przegraną w wyborach i z tym, że do Białego wprowadzi się demokratka Hillary Clinton.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: