NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rodziny ofiar zamachu z 11 września oburzone: Nie damy zarabiać na śmierci bliskich

Rodziny ofiar zamachu z 11 września oburzone: Nie damy zarabiać na śmierci bliskich

06.05.2013, godz. 02:00
Szczątki ofiar WTC wyrzucone na śmietnik
foto:

Wstydźcie się! - tyle mają do powiedzenia rodziny ofiar zamachów z 11 września 2001 roku zarządowi National September 11th Memorial and Museum. Okazuje się, że miejsce, które powinno wzbudzać refleksję i  zadumę, wywołuje ostatnio wiele gniewu i złości.

Wszystko zaczęło się, kiedy na początku kwietnia zarządzający terenem parku podjęli decyzję o tym, że koniec z bezpłatnymi wejściówkami na teren Parku Pamięci. Każda osoba, która rezerwuje teraz bilet wejścia - czy to telefonicznie, czy przez Internet - musi uiścić 2-dolarową opłatę.

Teraz National September 11th Memorial and Museum rzucił kolejną kontrowersyjną propozycję - obowiązkową opłatę w wysokości 20-25 dol. za wejście do nieukończonego jeszcze muzeum.

- To niewiarygodne. Nikt nie powinien być zmuszony do sięgania do portfela, by móc oddać hołd ofiarom największej tragedii w historii Ameryki - mówią jednym głosem rodziny ofiar 9/11. Z ich zdaniem zgadzają się miejscy politycy i obiecują pomoc w walce o zniesienie opłat.

Przypomnijmy - Muzeum Ofiar 9/11 ma być otwarte w kwietniu przyszłego roku. Na razie można tylko wejść do Parku Pamięci.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: