NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rodzina pozywa McDonald's i walczy o 10 milionów odszkodowania. Zapłacą za śmierć klienta w toalecie?

Rodzina pozywa McDonald's i walczy o 10 milionów odszkodowania. Zapłacą za śmierć klienta w toalecie?

06.03.2015, godz. 00:00
dolary, portfel, dolary w portfelu
dolary, portfel, dolary w portfelu foto:

Nie żyje, bo pracownicy McDonald’s na Brooklynie nie mieli klucza od toalety, a nie chcieli wyważać drzwi? Jeśli potwierdzi to sąd restauracja zapłaci miliony…

Anthony DeNicola (64 l.) z Brooklynu zmarł z powodu zawału serca, którego doznał w toalecie McDonald's przy 86th Street. Według relacji rodziny, znajomi mężczyzny, który nie wracał długo z toalety, usiłowali wezwać pomoc. Jednak nikt z personelu McDonald's nie był w stanie odblokować drzwi, za ktorymi uwięziony był mężczyzna. Dopiero po 15 minutach przyjechała na miejsce zdarzenia straż pożarna i strażacy wyważyli drzwi.
Niestety, było już za późno - mężczyzna zmarł.

Jak donosi „Daily News”, w środę rodzina złożyła w sądzie na Brooklynie pozew przeciwko McDonald's, w którym to żąda 10 milionów dolarów odszkodowania. Najbliżsi zmarłego mężczyzny oskarżają pracowników McDonald's o opieszałość w udzieleniu pomocy i brak natychmiastowej reakcji, jeśli chodzi o wyważenie drzwi w toalecie.

– Gdyby w porę otwarto zatrzaśnięte drzwi, nie doszłoby do zatrzymania akcji serca.  Gdyby w porę rozpoczęto reanimację, to mój ojciec dziś mógłby żyć – mówił dziennikarzom Anthony DeNicola, Jr. (38 l.). Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Anthony DeNicola wpadł do McDonald's na poranne śniadanie. Tego dnia, według relacji jego kompanów z pracy, czuł się świetnie i nic nie wskazywało, że coś złego mu się może przytrafić.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: