NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rocznica smoleńskiej tragedii. Obchody nawet na Times Square

Rocznica smoleńskiej tragedii. Obchody nawet na Times Square

08.04.2014, godz. 18:58
PA, Polonia, Amerykańska Częstochowa,
foto:

O tym, co wydarzyło się cztery lata temu 10 kwietnia w Smoleńsku nie sposób zapomnieć. Polonia mieszkająca w metropolii nowojorskiej chce oddać szczególny hołd tym, którzy zginęli w katastrofie.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w apelu poległych i czuwaniu za dusze tragicznie zmarłych. Obchody odbędą się na Times Square – zaprasza Witold Rosowski jeden z organizatorów. – Apelujemy do całej Polonii: przynieście polskie flagi! Swój udział zapowiedzieli również Gruzini, Czerkiesi, Ukraińcy i Węgrzy – dodaje...

Czuwanie rozpocznie się o godzinie 7 wieczorem, na 7 Ave (miedzy 41 a 42 Street).

Przypomnijmy, iż także w czwartek o godzinie 7:30 pm odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościele Stanisława Kostki na Greenpoincie.

Z kolei 12 i 13 kwietnia obchody będą miały miejsce w Amerykańskiej Częstochowie, czyli Doylestown, PA (na zdjęciu). W trakcie konferencji - specjalna prezentacja mec. Marii Szonert-Biniendy na temat kontekstu katastrofy smoleńskiej na tle geopolitycznym w aspekcie nowej polityki Rosji. Podczas forum przewidziane są także wystąpienia Zuzanny Kurtyki, Piotra i Janusza Walentynowiczów, a także koncert Pawła Piekarczyka.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: