NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Robert Cesarski z Long Island, wpisany do policyjnego rejestru przestępca seksualny, znów aresztowany. Powrót za kraty

Robert Cesarski z Long Island, wpisany do policyjnego rejestru przestępca seksualny, znów aresztowany. Powrót za kraty

14.02.2014, godz. 00:00
Robert Cesarski
foto:

Nie ma litości dla osób choćby raz skazanych za przestępstwo na tle seksualnym. Amerykańskie prawo w materii jest bardzo surowe i konsekwentnie egzekwowane. Policja z Suffolk County aresztowała właśnie Roberta Cesarskiego (44 l.) wpisanego do rejestru policyjnego jako „sex offender”. Powodem był fakt, że mężczyzna nie poinformował o zmianie miejsca zamieszkania, do czego jest zobowiązany.

– Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o tym, że Cesarski, który jest notowany jako „sex offender - level 3”, czyli skazany i wpisany do rejestru za utrzymywanie kontaktów seksualnych z osobą poniżej 14. roku życia, zmienił adres bez uprzedniego poinformowania władz. Po śledztwie, które to potwierdziło, natychmiast go aresztowaliśmy – podał Edward Webber, szef policji Suffolk County.

Funkcjonariusze w tym przypadku postąpili zgodnie z zasadami Parents for Megan’s Law, czyli szczegółowych wytycznych jak kontrolować osoby skazane za przestępstwa seksualne.

Jak dodał Webber, mężczyzna został aresztowany w swoim nowym mieszkaniu przy 336 Hauser Ave. W Holbrook (Long Island). Nie przekazano innych detali sprawy, ani na jak długo Cesarski znów trafi za kraty...

Przedstawiciel policji nie chciał także potwierdzić, czy nowe miejsce pobytu umożliwiało skazanemu kontakty z nieletnimi. –Mogę tylko powtórzyć, że prawo wskazuje jasno, iż każdy przestępca seksualny musi poinformować o zmianie adresu w ciągu dziesięciu dni – oznajmił Webber.


Foto: Suffolk County Police

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: