NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ridgewood Presbyterian Church chce przygarnąć bezdomnych

Ridgewood Presbyterian Church chce przygarnąć bezdomnych

21.06.2017, godz. 00:00
Niech bezdomni płacą za schroniska! - 399
Niech bezdomni płacą za schroniska! foto:

Bezdomni z polskich okolic Queensu być może znajdą wkrótce dach nad głową w Ridgewood Presbyterian Church. Parafia rozmawia z władzami miasta o tym, by dać nocleg i schronienie osobom pomieszkującym przy stacji metra Forest Avenue.

Przedstawiciele miejskiego Departamentu ds. Bezdomnych (Department of Homeless Services) poinformowali, że parafia zwróciła się do agencji z wnioskiem o rozszerzenie programów pomocowych, jakie prowadzą na terenie kościoła przy 59-14 70 Ave. Kościół chce wstawić do parafialnego budynku do 15 łóżek, by w ten sposób dać nocleg bezdomnym, którzy pomieszkują w okolicy.
Według Breaking Ground, organizacji od 1990 roku pomagającej biednym i ludziom bez dachu nad głową, wśród osób koczujących przy stacji metra Forest Avenue jest wielu imigrantów z Europy Wschodniej. W tym Polaków, którzy bardzo słabo lub wcale nie mówią po angielsku. Teraz mogliby znaleźć schronienie w Ridgewood Presbyterian Church.
– Te dodatkowe łóżka pomogłyby w walce z narastającym w mieście problemem bezdomności. Jako agencja robimy co możemy, ale potrzeby ciągle rosną. Dlatego cieszymy się, że kościoły włączają się do tej pomocy – poinformował rzecznik Departamentu ds. Bezdomnych, Isaac McGinn.
Aby bezdomni znaleźli schronienie Ridgewood Presbyterian Church potrzeba jeszcze dopiąć formalności. Obecnie około 50 kościołów na terenie Nowego Jorku daje nocleg ludziom bez dachu nad głową.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: