NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Republikański kandydat zabiega o głosy Polonii Trump zniesie wizy dla Polaków?

Republikański kandydat zabiega o głosy Polonii Trump zniesie wizy dla Polaków?

30.09.2016, godz. 00:00
Donald Trump: Obama jest głupi!
Donald Trump: Obama jest głupi! foto:

Przedstawiany często jako nieprzychylny imigrantom,  Donald Trump zapewnił, że Polacy nie mają się czego obawiać. Jego „twarde podejście” do imigracji nie będzie dotyczyło polskich obywateli i nie dostrzega zagrożenia ze strony Polaków przyjeżdżających do Stanów.  Uczynił to podczas przemówienia w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) w Chicago.

– Polacy to moi ludzie! Jśli zostanę wybrany to pamiętajcie, że my troszczymy się o swoich ludzi – podkreślił. – Wkład Polaków w rozwój Ameryki dotyczy każdego aspektu naszego życia i zostanie to docenione, jeśli znajdę się w Białym Domu – przekonywał Trump. – Gdyby wszyscy mieli taki sam wkład jak Polska, wszyscy nasi sojusznicy byliby bezpieczniejsi – stwierdził Trump, dodając, że jego administracja będzie prawdziwym przyjacielem Polski i Polaków. Działacze polonijni mieli też okazję spotkać się z Trumpem na zamkniętym spotkaniu. To właśnie na nim poruszona została sprawa wiz dla obywateli RP.  Po wypytaniu o szczegóły i genezy problemu, republikański kandydat zadeklarował, że jeżeli wygra wybory, to zajmie się sprawą włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program) zaraz po objęciu urzędu.
Przyznał, że decyzje w sprawach wizowych zależą od Kongresu, który uchwala odpowiednie prawo, jednak  jeżeli w Białym Domu będzie prezydent, który – jak zadeklarował Trump – będzie naciskać na polityków na Kapitolu w tej sprawie, to szanse na przeforsowanie są duże.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: