NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Remont „siódemki” da w kość

Remont „siódemki” da w kość

10.02.2014, godz. 02:00
MTA dalej chce ciąć! - 3091
MTA dalej chce ciąć! foto:

Mieszkańcy Long Island City, właściciele biznesów oraz pasażerowie jeżdżący między Queensem a Manhattanem metrem nr 7, apelują do MTA i władz miasta, by rozważyły wprowadzenie alternatywnego połączenia. Powód? Planowany remont na trasie tej linii.

Sprawa jest bardzo poważna: MTA zaplanowało od końca lutego rozpoczęcie robót na torach i moście. Prace mają się odbywać przez 13 weekendów aż do lipca! W związku z tym od piątku wieczorem do poniedziałku rano „siódemka” w ogóle nie będzie kursować pomiędzy Queensboro Plaza a Times Square. Mieszkańcy okolicy i właściciele restauracji, sklepów i barów są przerażeni. Zaapelowali do swoich przedstawicieli w City Hall oraz zarządu komunikacji miejskiej, by zapewnili jakąkolwiek alternatywę. Niestety jak na razie przedstawiciele MTA nie zgodzili się nawet na na wprowadzenie specjalnego autobusu (tzw. shuttle).
W dalszym ciągu jednak zastanawiają się, czy pozwolić mieszkańcom Long Island City, by mogli korzystać w czasie remontów z East River Ferry, płacąc za kurs tyle ile wynosi przejazd metrem – czyli $2.50 w jedną stronę, a nie 4 dolary. Czy tak się stanie, dowiemy się być może w najbliższy czwartek, na kiedy zaplanowano spotkanie polityków, członków rady dzielnicy i zarządu MTA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: