NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Remont lotniska zatwierdzony! Odpicują LaGuardię za $4 mld!

Remont lotniska zatwierdzony! Odpicują LaGuardię za $4 mld!

29.03.2016, godz. 00:00
LaGuardia Airport, lotnisko, nowy jork, nyc,
foto:

Nareszcie! Nazywana lotniskiem na miarę trzeciego świata LaGuardia w końcu będzie wyglądać na miarę XXI wieku. Agencja Port Authority zatwierdziła plan remontu i modernizacji portu lotniczego. Jego koszt to 4 miliardy dolarów.

Remont generalny nowojorskiego lotniska ma ruszyć jeszcze w tym roku. Jak mówią przedstawiciele Port Authority, LaGuardia będzie nowoczesna i wygodna tak dla pasażerów jak i dla pracującej tam obsługi.
Plany zakładają nie tylko remonty terminali, nowe hale odpraw, korytarze i „rękawy”, ale również wybudowanie torów dla AirTrain, który będzie jeździł do Willets Point, będącego stacją metra linii 7.
Wybudowany ma zostać również terminal dla promów, które będą dowozić podróżnych. Plany nowego lotniska zostały zaprezentowane już jakiś czas temu przez gubernatora Andrew Cuomo na sympozjum Association for Better New York na Times Square.
Na razie nie podano terminu rozpoczęcia prac, ale najważniejsze, że przedstawiciele Port Authority zatwierdzili remont i doszli do porozumienia o jego sfinansowaniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: