NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Remont George Washington Bridge Bus Terminal

Remont George Washington Bridge Bus Terminal

27.08.2014, godz. 00:00
 bus, autobus,
foto:

Rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców Nowego Jorku gruntowny remont dworca autobusowego przy George Washington Bridge.

Jak podają urzędnicy Port Authority of New York and New Jersey - agencji, która zarządza terminalem autobusowym - renowacja dworca potrwa rok. Według Fox News, koszty remontu to 183 miliony dolarów.

W poniedziałek pasażerowie mieli okazję na własnej skórze przekonać się jak prace remontowe i związane z nimi utrudnienia wpłyną na komfort podróży. Podróżni będą się musieli przyzwyczaić, że przez następnych 12 miesięcy do ich dyspozycji są wyznaczone nowe miejsca, z których odjeżdżają i przyjeżdżają autobusy. Ustawiono tymczasowe przystanki, które znajdują się przy Fort Washington Avenue i179 Street, gdzie podróżni mogą nabyć bilet oraz skorzystać z toalety i poczekać na autobus w specjalnej poczekalni.

Pocieszający jest fakt, że za rok George Washington Bridge Bus Terminal będzie naprawdę piękny i nowoczesny. Dworzec będzie wyposażony w system informacji dla pasażerów, znajdzie się na mim miejsce dla wielu punktów handlowych i usługowych. Dzięki temu powstanie też ponad 300 miejsc pracy. Ze wstępnych prognoz gospodarczych wynika, że obiekt będzie generował dla gospodarki regionu ponad 30 milionów dolarów rocznie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: