NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Religijny wandal zniszczył 10 przykazań w Little Rock

Religijny wandal zniszczył 10 przykazań w Little Rock

30.06.2017, godz. 00:00
Michael Tate Ree
foto:

Ten mężczyzna raczej nie żyje według bożych przykazań...  Policja w Arkansas aresztowała Michaela Tate’a Reeda (32 l.), który rozpędził się samochodem i zdewastował pomnik z tablicami 10 przykazań. Jak się okazuje, nie był to jego pierwszy taki występek.

Ten akt wandalizmu miał miejsce w środę po południu w Little Rock, stolicy w stanu Arkansas. Niecałą dobę po tym, jak granitowe płyty z 10 przykazaniami ufundowane z prywatnych funduszy mieszkańców stanęły przed siedzibą stanowego Kapitolu. W pewnym momencie spacerujący nieopodal pomnika przechodnie zobaczyli pędzący w jego kierunku samochód. Za kierownicą siedział Michael Tate Reed z Van Buren w Arkansas. Nie zatrzymał się, wręcz przeciwnie. Wcisnął gaz do dechy i całkowicie zdewastował pomnik. Według świadków, rozbijając w drobny mak płyty krzyczał: „Wolność” („Freedom”).
Mężczyzna został aresztowany na miejscu, bo nie zdążył uciec, gdyż przy siedzibie stanowych władz policji nie brakuje. Następnie, po usłyszeniu zarzutów, trafił do aresztu w Pulaski County Jail.
Z dokumentów sądowych wynika, że Michael Tate Reed dokonał podobnego aktu wandalizmu. W październiku 2014 roku został aresztowany w Oklahomie, gdzie zdewastował pomnik z tablicami przykazań bożych ustawiony przed siedzibą tamtejszych władz stanowych.
Foto Pulaski County Jail

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: