NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rekordowa liczba osób nie ma dachu nad głową w NYC. Bezdomny # 59948

Rekordowa liczba osób nie ma dachu nad głową w NYC. Bezdomny # 59948

01.10.2016, godz. 00:00
Nowy Jorki, schroniska dla bezdomnych, ludzie śpiący na ulicach, ludzie śpiący w metrze, MTA, metro, peron, śpiący bezdomny
Nowy Jorki, schroniska dla bezdomnych, ludzie śpiący na ulicach, ludzie śpiący w metrze, MTA, metro, peron, śpiący bezdomny foto:

Tak źle w metropolii nie było od dawna! Liczba osób bezdomnych w Nowym Jorku osiągnęła rekordowy poziom!

Z opublikowanego właśnie raportu Department of Homeless Services w nowojorskich schroniskach zarejestrowanych jest niejako na stałe dokładnie 59.948. Liczba ta nie zawiera co najmniej 2500 bezdomnych jakich „spisano” podczas dorocznej akcji liczenia osób śpiących na ulicach, w parkach czy na peronach metra. Jak mówią przedstawiciele agencji ds. bezdomnych, rzeczywista liczba jest zapewne o wiele większa, bowiem nie do każdego i nie w każde miejsce uda się dotrzeć... Mimo usilnych starań administracji Billa de Blasio, problem narasta – a wręcz dramatycznie rośnie – od czasu kiedy przejął urząd jako 109. burmistrz Nowego Jorku. Kiedy obejmował go też nie było „kolorowo”, bowiem w miejskich schroniskach żyło wówczas na stałe blisko 50 tysięcy osób, ale niestety teraz jest bardzo tragicznie. A to, co najbardziej przeraża, to fakt, że bez dachu nad głową jest coraz więcej całych rodzin i matek z dziećmi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: