NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rekiny śmiertelnie przeraziły plażowiczów

Rekiny śmiertelnie przeraziły plażowiczów

24.07.2015, godz. 23:57
rekin, rekiny atakuja, Rockaways
rekin, rekiny atakuja, Rockaways foto:

Jest gorąco, człowiek chciałby się bezpiecznie ochłodzić w oceanie, a tu co? Groza. Dwa rekiny śmiertelnie przeraziły plażowiczów na Oyster Bay na Long Island. Jakby nigdy nic podpłynęły do plaży i wywołały popłoch. Ludzie uciekali z wody co sił w nogach. Na szczęście chyba nie były głodne i nie zaatakowały ludzi. A i tak wywołały niezłą panikę.

Jak podaje Gothamist, bestie zauważyli ratownicy, którzy natychmiast kazali wszystkim wyjść z wody. W czasie groźnych odwiedzin na plaży było ponad 2 tysiące osób. - Rekiny pływały około 10 do 15 stóp od brzegu – powiedział Frank Nocerino, komisarz ds. Parków. Po dwóch godzinach, kiedy bestie odpłynęły w siną dal, pozwolono plażowiczom wrócić do wody. Jednak mało kto skorzystał. Ludzie mieli w oczach pewnie sceny z filmu pt: „Szczęki” i zostali na brzegu. Musimy pocieszyć mieszkańców Nowego Jorku. Z rekinami u nas nie jest źle. Na takiej Florydzie to naprawdę bywa niebezpiecznie.  Tam bowiem są miejsca, w których nikomu o zdrowych zmysłach nawet nie przychodzi do głowy, żeby wchodzić do wody.
Najbardziej niebezpiecznie jest w hrabstwie Volusia na Florydzie. Według statystyk każdy, kto w miejscowości New Smyrna wchodzi do morza, znajduje się w promieniu trzech metrów od rekina. W całych stanach Stanach dochodzi do 16 ataków rocznie. Poza Florydą szczególnie niebezpiecznie jest na Hawajach i u wybrzeża Kalifornii. Specjaliści ostrzegają, że szczególnie niebezpiecznie jest wówczas, kiedy woda jest mętna. Wówczas rekiny mają słabą widoczność i atakują niemal wszystko, co stanie im na drodze. Miejmy się więc na baczności zażywając oceanicznych kąpieli w nadchodzący weekend.

tagi: NYC rekiny USA
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: