NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rekin zginął w wypadku na autostradzie

Rekin zginął w wypadku na autostradzie

12.06.2015, godz. 00:00
Najdziwniejsze zwierzęta świata
Rekin chochlik foto:

Miał być ozdobą akwarium na Coney Island. Miał być atrakcją nowojorskiego akwarium, niestety… nie dojechał na Coney Island. Co raczej rzadkie wśród rekinów, zginął w wypadku na autostradzie.

Jak podaje NBC News pięć rekinów przewożono z Florydy do New York Aquarium, które znajduje się na Coney Island. Niestety, podczas podróży na Interstate-95 w okolicach Oak Hill (Floryda) doszło do wypadku samochodowego. Kierowca pojazdu, który przewoził rekiny w olbrzymich akwariach, stracił panowanie nad pojazdem i wypełniony wodą samochód ciężarowy wylądował w rowie.

Jak podaje policja, w wyniku wypadku rozbiło się jedno z pięciu akwariów i zginał jeden z transportowanych rekinów. Pozostałe cztery na szczęście udało się uratować. Na miejsce zdarzenia podstawiono inny samochód przeznaczony do przewozu groźnych morskich zwierząt i w ten sposób dokończono niefortunną podróż do Nowego Jorku.

New York Aquarium jest najstarszym działającym akwarium w Stanach Zjednoczonych. Otwarto je w Castle Garden w Battery Park, Manhattan w roku 1896. Od 1957 roku, akwarium zostało przeniesione na Coney Island. Znajduje się przy Surf Avenue & West 8th Street na Brooklynie i otwarte jest każdego dnia w godzinach 10:00 AM - 6:00 PM.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: