NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy REFORMA IMIGRACYJNA NA CELOWNIKU POLITYKÓW: Podziękujcie Bushowi

REFORMA IMIGRACYJNA NA CELOWNIKU POLITYKÓW: Podziękujcie Bushowi

27.04.2013, godz. 02:00
George Bush
foto:

- Mam wielką nadzieję, że tym razem doprowadzimy tę sprawę do końca. I jeżeli tak się stanie, jeżeli Kongres przyjmie reformę prawa imigracyjnego, to lwia część podziękowań należy się mojemu poprzednikowi, prezydentowi George'owi Bushowi - mówił Barack Obama (51 2.) na otwarciu biblioteki imienia byłego prezydenta w Dallas w Teksasie.

Na uroczystości, w której uczestniczyło kilku byłych prezydentów USA, zaproszeni szacowni goście unikali w swoich przemówieniach tematów politycznych. Niemniej prezydent Obama postanowił uhonorować swego poprzednika za wysiłki w sprawie reformy prawa imigracyjnego. Przypomniał, że to właśnie George Bush rozpoczął w 2007 roku kampanię na rzecz reformy, udało mu się też wprowadzić kilka programów - m.in. Guest Workers Program. Niemniej - podobnie, jak i Obama w poprzedniej kadencji - napotkał on na silną opozycję ze strony konserwatywnych polityków i przedstawicieli związków zawodowych.

- Rozpoczęta przez George'a Busha misja nie przepadła. Trwa dalej. I tym razem ma duże szanse na to, że zostanie zakończona pomyślnie - mówił Obama, a jego słowa zostały przejęte wielkimi brawami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: