NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy REFORMA IMIGRACYJNA NA CELOWNIKU POLITYKÓW: Do czerwca przepchniemy ustawę

REFORMA IMIGRACYJNA NA CELOWNIKU POLITYKÓW: Do czerwca przepchniemy ustawę

27.04.2013, godz. 02:00
usa
foto:

Chuck Schumer i John McCain, dwóch głównych członków Gang of Eight - czyli grupy senatorów, którzy stworzyli projekt kompleksowej reformy imigracyjnej - nie tracą optymizmu. Ich zdaniem przyjęcie ustawy jest możliwe już w czerwcu - donosi ABC News.

- To naprawdę jest do wykonania. Mamy za sobą wielkie poparcie. Zaczynając od prezydenta Obamy, poprzez związki zawodowe i przedstawicieli wielkiego biznesu, farmerów, Kościół aż po zdecydowaną większość polityków w Senacie, zarówno demokratów, jak i republikanów - mówi John McCain.

- Nie zapomnijmy, że są tam zapisy newralgiczne dla dobra Ameryki, zarówno dla bezpieczeństwa, jak i rozwoju ekonomicznego. A nieprzekonanych niech przekona fakt, że te 11 milionów ludzi już tutaj jest. I będą oni musieli nie tylko przejść weryfikację, ale i zapłacić kary oraz należne podatki, a także ponieść koszty związane opłatami urzędowymi - wtórował Schumer. Obaj politycy przyznali jednak, że po przyjęciu w Senacie ustawę czeka ciężki bój w Izbie Reprezentantów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: