NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy RATOWALI PLANETĘ NA MANHATTANIE

RATOWALI PLANETĘ NA MANHATTANIE

23.09.2014, godz. 00:00
Central Park, NYC, Manhattan, NY, Nowy Jork,
foto:

Ponad 300 tysięcy ludzi wzięło udział w People’s Climate March – w pokojowej manifestacji wzywającej do działania na rzecz ochrony środowiska i wstrzymania globalnego ocieplenia. Wśród maszerujących znaleźli się politycy oraz aktorzy, tacy jak Leonardo DiCaprio czy Mark Ruffalo.

Ta jedna z największych manifestacji w Nowym Jorku rozpoczęła się w niedzielę po południu przy Central Park West i 86th St., skąd przemaszerowała do 34 St. Tego dnia podobne akcje odbywały się w 156 krajach świata. Przesłanie było takie samo: przemówić do świadomości politycznych liderów, by poczynili działania na rzecz ochrony środowiska.

–Jestem tutaj dla moich dzieci. Jeżeli nie zmienimy naszego postępowania i nie zaczniemy żyć bardziej ekologicznie oraz szukać źródeł odnawialnej energii, to czeka nas zagłada. Chcę, aby światowi w końcu zdali sobie z tego sprawę i w końcu nas wysłuchali – mówił Ruffalo, który maszerował wraz z grupą protestującą przeciwko budowie rurociągu Keystone XL, który miałby biec z Kanady do Teksasu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: