NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Raport nowojorskiego Health Department: w polskiej dzielnicy partnerzy są sobie wierni. Życie intymne Greenpointu...

Raport nowojorskiego Health Department: w polskiej dzielnicy partnerzy są sobie wierni. Życie intymne Greenpointu...

21.02.2014, godz. 04:00
prezerwatywy, NYC,
foto:

To, co się dzieje za drzwiami naszych sypialni jest sprawą prywatną i dlatego utrzymujemy to w tajemnicy. Ale nowojorczycy postanowili zdradzić nieco łóżkowych sekretów... A dokładnie podzielili się informacją, w jaki sposób utrzymują intymne kontakty z partnerami i jak się zabezpieczają. Zrobili to, biorąc udział w ankiecie Wydziału Zdrowia.

Opublikowane właśnie przez Health Department wyniki pokazują, że najczęściej stosowaną metodą zabezpieczania się jest pigułka oraz prezerwatywa. Podczas gdy ta pierwsza chroni przed niepożądaną ciążą, to już jednak nie przed chorobami, tak jak prezerwatywa. Jak się okazuje, popularność kondomów zależy od miejsca zamieszkania...

Z raportu wynika, że najmniej używają ich mieszkańcy Greenpointu, bo 14.2 procent spośród aktywnych seksualnie osób. – Wcale nie oznacza to braku świadomości czy odpowiedzialności. Po prostu osoby, które mają zaufanego, stałego partnera nie używają prezerwatyw tak często jak osoby będące w luźnych związkach – w ten sposób opisują wynik badań przedstawiciele Wydziału Zdrowia.

Specjaliści dodają jednak, że niestety w dalszym ciągu wiele osób zachowuje się bezmyślnie i wydaje im się, że choroby im nie grożą... Raport pokazuje, że najwięcej prezerwatyw używają mieszkańcy centralnego Harlemu – 43.3 proc. A jeżeli chodzi o ogólny odsetek, to spośród wszystkich „aktywnych w sypialni” nowojorczyków 31.8 proc. przyznało, że współżyjąc ostatnim razem użyło kondoma. Przy okazji tej akcji Wydział Zdrowia przypomniał, że w dalszym ciągu każdy mieszkaniec Nowego Jorku ma na wyciągnięcie ręki NYC Condoms, czyli „gumki” produkowane na zlecenie miasta.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: