NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Radość amerykańskich fanów „Wiedźmina”. Premiera gry 24 lutego 2015

Radość amerykańskich fanów „Wiedźmina”. Premiera gry 24 lutego 2015

06.06.2014, godz. 18:33
Wiedźmin: 6 milionów sprzedanych gier
CD Projekt ogłosił, że w sześć lat sprzedał ponad 6 milionów egzemplarzy gier Wiedźmin. foto: CD Project

Wielka gratka dla wszystkich miłośników gry, która rozsławiła Polskę na cały świat. Ruszyły zapisy na kolejną edycji - „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Podczas konferencji prasowej w Los Angeles studio CD Projekt RED (Grupa CD Projekt) poinformowało, że data premiery gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” została ustalona na 24 lutego 2015 r. Już ruszyły natomiast zapisy na ten tytuł, umożliwiające przedsprzedaż.

Gra zadebiutuje równocześnie na całym świecie w wersjach na trzy platformy sprzętowe: komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Jednocześnie zaprezentowano nowy zwiastun filmowy, w którym wykorzystano nieupubliczniane dotąd fragmenty gry.

O tym, że „Wiedźmin”, którego stworzyli Polacy, podbija cały świat udowodnił podczas swojego pobytu nad Wisłą nawet Barack Obama - wypowiadając dwa zdania na temat gry, które dotarły do najważniejszych serwisów informacyjnych w całej Ameryce. W ten sposób zrobił nie lada przysługę Polakom. Według specjalistów od marketingu, dzięki temu o kolejnej edycji „Wiedźmina” tylko w USA dowiedziało się nawet do 200 mln odbiorców.

Polska spółka CD Projekt, która wyprodukowała grę, podała, że pierwsza i druga część przygód „Wiedźmina” sprzedała się w nakładzie ponad 7 mln sztuk. Według przewidywań, trzecia ma być jeszcze większym sukcesem.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: