NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Radny ze Staten Island chce jasnych informacji dla kierowców. Uśmiechnij się, jesteś w kamerze!

Radny ze Staten Island chce jasnych informacji dla kierowców. Uśmiechnij się, jesteś w kamerze!

28.02.2014, godz. 00:00
speed-camera, fotoradary, kamery,
foto:

Kierowcy powinni wiedzieć, na którym skrzyżowaniu znajduje się kamera monitoringowa robiąca zdjęcia. Takiego zdania jest Vincent Ignizio, radny miejski ze Staten Island. Dlatego zaproponował on ustawę, która będzie nakazywała stawianie specjalnych tablic informujących o „szpiegujących” urządzeniach.

– Na ulicach naszej metropolii jest 150 kamer robiących zdjęcia kierowcom przejeżdżającym na czerwonym świetle, ale oni dowiadują się oni o tym dopiero w momencie, kiedy przychodzą do nich pocztą mandaty! Tak nie powinno być – mówi autor nowego ustawodawstwa. Jego propozycja zakłada jeszcze jedną rzecz, która może okazać się bardzo przydatna dla kierowców. Otóż radny chce, by na skrzyżowaniach znajdowały się też elektroniczne zegary odliczające czas.

– Dlaczego tylko piesi mają taki przywilej? Myślę, że kierowcom również należy się taki zegar, który pokaże im, za ile sekund światło zmieni się na czerwone i tym samym będą wiedzieli, czy zdążą przejechać przez skrzyżowanie bez narażania się na zdjęcie i mandat – twierdzi Ignizio. Na razie ustawa jest omawiana w miejskiej komisji transportu i bezpieczeństwa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: