NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Rada miasta Nowego Jorku postanowiła: Na miejskich ulicach jedziemy nie szybciej niż…

Rada miasta Nowego Jorku postanowiła: Na miejskich ulicach jedziemy nie szybciej niż…

09.10.2014, godz. 00:00
Rada miasta Nowego Jorku postanowiła
foto:

Uwaga kierowcy! Noga z gazu. Już od 7 listopada wchodzi w życie ustawa o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym. Rada miejska we wtorek postanowiła obniżyć maksymalną prędkość do 25 mph.

Dotąd limit prędkości w terenie zabudowanym wynosił 30 mph. A statystyki są zatrważające - według urzędników w ciągu ostatnich lat liczba śmiertelnych wypadków na drogach wzrosła tymczasem o 15 procent.

Tymczasem dla burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio (53 l.) zmniejszenie liczby wypadków to jeden z głównych celów. Przegłosowane właśnie ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym to tylko kolejny krok związany z jego inicjatywą „Vision Zero. Plan „Vision Zero” zakłada między innymi przebudowanie każdego roku minimum 50 skrzyżowań tak, by były bezpieczniejsze, wyznaczenie specjalnych jednostek policji, które będą ścigały kierowców przekraczających prędkość, opracowanie dla każdej dzielnicy planów dotyczących bezpieczeństwa na ulicy, podniesienie kar dla taksówkarzy łamiących przepisy, czy instalacja w całym mieście 120 fotoradarów.

Jednak to właśnie ograniczenie uznano za najważniejszy punkt programu burmistrza. W czerwcu ustawę przyjęli członkowie Zgromadzenia Stanowego i Senatu, którzy zezwolili miastu Nowy Jork na obniżenie dozwolonej prędkości poruszania się pojazdów w terenie zabudowanym.

Przypomnijmy, plan „Vision Zero” zakłada zmniejszenie w ciągu najbliższych 10 lat liczby śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych do zera.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: