NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Queens. Słynna szkoła na trzy spusty...

Queens. Słynna szkoła na trzy spusty...

01.07.2014, godz. 00:00
Jamaica High School
foto:

Sławna Jamaica High School została zamknięta na dobre. Miejski Departament Edukacji pozostał obojętny na liczne protesty ze strony nauczycieli, uczniów i wielu innych mieszkańców Queensu.

Placówka ta od ponad stu lat edukowała okoliczną młodzież i wpisała się w krajobraz tej części dzielicy. Ale jak się okazuje, to za mało, by mogła dalej spełniać swoją rolę. Departament Edukacji – reorganizując sposób nauczania i szukając oszczędności – postanowił, że Jamaica High School musi zostać zamknięta. Decyzję taką podjął jeszcze w 2010 roku poprzedni szef Departamentu Edukacji, Joel Klein. Powodem były słabe wyniki uczniów w obowiązkowych testach...

Przez cztery lata los szkoły wisiał na włosku i mimo że odbywały się tam zajęcia, działała ona w tzw. trybie warunkowym. Ponieważ wyniki i osiągnięcia uczniów nie poprawiły się, zadecydowano ostatecznie o zamknięciu szkoły.

Jamaica High School od 1927 roku mieściła się w budynku przy Gothic Drive na 167th Street (wcześniej, od 1898 r. znajdowała się przy Hillside Avenue). Jednym z absolwentów szkoły jest słynny reżyser Francis Ford Coppolla.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: