NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Queens. Rockaway Ferry już nie popłynie

Queens. Rockaway Ferry już nie popłynie

23.07.2014, godz. 19:39
Billa de Blasio, NYC
foto:

Mimo próśb i licznych apeli do radnych, a nawet do burmistrza, władze miasta nie zgodziły się na to, by wprowadzić na stałe lub choćby przedłużyć kursowanie promu z Manhattanu na Queens. Przedstawiciele miejskiej agencji Economic Development Corporation zapowiedzieli, że Rockaway Ferry od jesieni nie będzie już pływać.

Wodne połącznie między 34th Street na Manhattanie, Wall Street, Brooklyn Army Terminal a Rockaway Beach zostało uruchomione po tym, jak mieszkańcy Queensu i Brooklynu byli odcięci od reszty miasta zniszczeniami poczynionymi przez huragan Sandy. Prom wprowadzono tymczasowo, ale od tamtej pory jego kursowanie przedłużano. Połączenie było bardzo wygodne dla mieszkańców dzielnic, dlatego zaczęli prowadzić kampanię na rzecz wprowadzenia go na stałe. Mieli nadzieję, że znajdą się na to pieniądze w przyjętym niedawno budżecie, co obiecywał im nawet sam de Blasio. Tak się jednak nie stało...

– The Rockaway Ferry będzie pływać tylko do października. Po tym miesiącu jego kursowanie nie będzie przedłużone – potwierdził rzecznik Economic Development Corporation, miejskiej agencji decydującej o dofinansowywaniu różnych projektów. Dodał, że subsydiowanie połączenia promowego jest bardzo kosztowne i wynosi nawet 30 dol. do każdego biletu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: