NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy QUEENS. Ohyda! Zarabiał na prostytucji imigrantek

QUEENS. Ohyda! Zarabiał na prostytucji imigrantek

21.05.2014, godz. 00:00
prostytucja
Zdjęcie ilustracyjne foto:

Obiecywał lepsze życie w Ameryce. Ale tak naprawdę traktował imigrantki jak żywy towar i niewolnice seksualne, które zmuszał do prostytucji. Na szczęście nowojorski sąd federalny nie miał litości dla Isaiasa (Chelo) Floresa-Mendeza (42 l.) z Queensu.

Sędzina Katherine Forrest zrobiła wszystko co w jej mocy, aby ten brutalny alfons i szef szajki przemycającej imigrantki nigdy już nie chodził wolno po ulicach, a tym bardziej zmuszał do nierządu kobiety. Skazała go na dożywocie.

– Czyn, którego się dopuścił Flores-Mendez, jest najohydniejszą rzeczą, z jaką miałam do czynienia. Za los dziesiątek młodych kobiet on nie zasługuje na to, by zobaczyć kiedykolwiek światło dzienne. Wykorzystywał desperację swych ofiar, które myślały, że w końcu będą mogły godnie żyć, a tymczasem szykował dla nich piekło – mówiła sędzia ogłaszając wyrok.

Jak wynika z dokumentów sądowych, Flores-Mendez i jego ludzie sprowadzali imigrantki, a po ich przyjeździe do Nowego Jorku - zamiast obiecanej pracy - kobiety były więzione i zmuszane do świadczenia usług seksualnych. Czasami musiały „obsłużyć” blisko 40 mężczyzn dziennie, za co dostawały... 15 dolarów. Perfidny przestępca prowadził swoją działalność co najmniej od 2005 do 2013 roku, zmuszając w tym czasie do prostytucji kilkadziesiąt kobiet.

Sędzia dodatkowo nakazała mu zapłacenie kary w wysokości 1.7 mln dolarów oraz wypłacenie zadośćuczynienia ofiarom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: