NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Queens, Brooklyn. Komu odpływa prom...

Queens, Brooklyn. Komu odpływa prom...

16.01.2014, godz. 19:26
prom
foto:

Mieszkańcy Rockaways na Queensie i Sunset Park na Brooklynie mogą wkrótce utracić wygodne, szybkie i przyjemne połączenie z Manhattanem. Powód? W piątek, 31 stycznia przestanie kursować prom, wprowadzony po huraganie Sandy. Aby tak się nie stało, potrzebna jest decyzja nowej administracji Billa de Blasio.

– Nie ma lepszego połączenia z Manhattanem. Jest szybko, z pięknym widokiem, a przede wszystkim nie trzeba wchodzić do brudnego metra – mówi mieszkaniec Queensu, jeden z kilkuset podróżujących codziennie promem na Manhattan.

Jak przypomina NY1, połączenie było przedłużane już trzy razy przez administrację burmistrza Bloomberga – ostatnio w sierpniu zeszłego roku i wtedy też dodano na trasie jeden przystanek w Sanset Park, na Brooklynie. Teraz o losie promu muszą zadecydować nowo wybrani urzędnicy. O ile nie zechcą zlikwidować tego połączenia, to mogą je przedłużyć na kolejne miesiące albo wprowadzić już na stałe. I właśnie ta ostatnia opcja najbardziej odpowiadałaby tym, którzy korzystają z tego środka transportu. Przyznają, że nawet skłonni byliby płacić więcej niż do tej pory (2.50 dol. w jedną stronę). Z oficjalnych danych wynika, że dziennie z promu pływającego do Pier 11 na Dolnym Manhattanie korzysta 735 osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: