NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Pyton gigant z Florydy

Pyton gigant z Florydy

23.05.2013, godz. 18:37
Pyton, wąż
foto:

Takiego giganta nie udało się złapać do tej pory jeszcze nigdy. Student Jason Leon w Miami-Dade County odłowił pytona birmańskiego, który, miał 5,6 m długości i ważył 58 kilogramów. Węże tego gatunku odławiane na Florydzie mają średnio od 1,8 do 2,7 m długości.

Jak podaje "New York Post" Leon zauważył gada, który wciskał się w przydrożną jamę. Mężczyzna, który sam hoduje węże i ma duże doświadczenie w tym zakresie, złapał zwierzę za głowę i wyciągnął je. Pomogli mu koledzy po fachu. Gdy pyton zaczął się już owijać mężczyźnie wokół nóg, ten zabił gada nożem, odcinając mu łeb. Przypadek odłowienia i uśmiercenia pytona giganta zgłosił do Fish and Wildlife Commission.

Pyton birmański pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Z domowej hodowli zwierzęta tego gatunku uciekły w 1990 roku. Dodatkowo w 1992 roku została zniszczona przez huragan hodowla tych egzotycznych gadów, które rozpełzły się po Florydzie. Ostatnio ogłoszone polowanie na pytony, które trwało miesiąc, ale zakończyło się złapaniem zaledwie 68 węży.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: