NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy PSFUK - Członkowie Naszej Unii zaufali tym samym dyrektorkom

PSFUK - Członkowie Naszej Unii zaufali tym samym dyrektorkom

18.05.2015, godz. 18:32
PSFUK
foto:

To była emocjonująca niedziela dla członków największej polonijnej instytucji finansowej funkcjonującej w Stanach Zjednoczonych. Po raz kolejny okazało się, że członkowie PSFCU udowodnili, że największym zaufaniem darzą tych, którzy w Radzie Dyrektorów zasiadają od lat i to właśnie im powierzyli swoje głosy.

O wynikach wyborów dowiedzieliśmy się podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego, które odbyło się w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, New Jersey. O cztery wakaty w Radzie Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej walczyło 15 kandydatów, którzy zostali poparci przez Komisję Nominacyjną PSFUK.
Jak ujawniono podczas zebrania, w tegorocznych wyborach oddano 4 287 ważnych głosów. Najwięcej głosów otrzymały: Iwona Podolak (1613), Małgorzata Czajkowska (1340), Elżbieta Baumgartner ( 1336), Bożena Kajewska-Pielarz (1321) i to właśnie te cztery panie ponowie weszły w skład Rady Dyrektorów. Co ciekawe, wszystkie weszły do rady ponownie.
Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFUK) została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka. Celem działalności P-SFUK była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości na Greenpoincie. 27 grudnia 1976 władze federalne National Credit Union Administration zarejestrowały „Przemysłowo-Handlową Federalną Unię Kredytową” (Industrial and Commercial Federal Credit Union). Na przestrzeni lat PSFUK rozwijała się i obecnie PSFUK dysponuje piętnastoma prężnie działającymi oddziałami. Nasza Unia posiada również nowoczesne centrum operacyjne w Fairfield, NJ.
Obecnie PSFUK obsługuje ponad 82 tysięcy członków. Mając ponad 1,6 miliarda dolarów w aktywach, P-SFUK jest obecnie największą etniczną unią kredytową w Stanach Zjednoczonych i jedną ze stu największych unii kredytowych w USA.

Tyle głosów dostali kandydaci
Elżbieta Baumgartner – 1 336
Zbigniew Bruks – 1 114
Andrzej Cierkosz – 325
Małgorzata Czajkowska – 1 340
John Czop – 439
Tomasz Deptula – 735
Grzegorz Guzinski – 486
Bożena Kajewska-Pielarz – 1 321
Beata Klar-Jakubowski – 776
Paweł Mąciag – 850
Michael Majcherczyk – 668
Iwona Podolak – 1 613
Kaja Sawczuk – 782
Radosław Smolinski – 786
Robert Truszkowski – 953


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: