NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przez mróz zawieszono kursowanie części promów. Lodowa pułapka

Przez mróz zawieszono kursowanie części promów. Lodowa pułapka

26.02.2015, godz. 02:00
East River Ferry
foto:

Ta zima zdecydowanie zostanie zapamiętana jako najbardziej uciążliwa dla nowojorczyków... Ciągle nie odpuszczające mrozy spowodowały, że na Hudson River i East River pływają grube „kloce” lodu a niektóre odcinki nabrzeża są całkowicie zamarznięte. To z kolei sprawia, że promy dowożące ludzi do pracy kursują z opóźnieniami, a niektóre połączenia w ogóle wstrzymano.

W środę rano – przez kilka szczytowych godzin – nie kursowało w ogóle East River Ferry. Na szczęście, kiedy warunki na rzece nieco się poprawiły, wznowiono połączenia. Niemniej ruch odbywał się bardzo powoli.

Z kolei promy Edgewater pływały z bardzo dużymi opóźnieniami, część kursów została skasowana a poza tym omijały przystanek South Williamsburg. Jak zapowiedzieli przedstawiciele operatorów wodnych połączeń, miało tak być do odwołania.

Ponieważ sytuacja na rzecze ciągle się zmienia, to samo dzieje się z kursowaniem promów. Dlatego też operatorzy apelują do wszystkich osób korzystających z wodnego transportu, by sprawdzały wszelkie aktualizacje – bądź na stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer: 800-533-3779.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: