NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przewaga demokratki nad republikaninem zmalała do 5 pkt. proc. Clinton traci, Trump zyskuje

Przewaga demokratki nad republikaninem zmalała do 5 pkt. proc. Clinton traci, Trump zyskuje

29.08.2016, godz. 00:00
Hilary Clinton/Donald Trump
Hilary Clinton / Donald Trump foto:

Co prawda dalej prowadzi, ale już nie tak...  Przewaga Hillary Clinton nad jej rywalem Donaldem Trumpem  zmalała do 5 punktów procentowych. Tak wynika z ostatniego sonadżu Reuters/Ipsos przeprowadzonego wśród Amerykanów deklarujących udział w wyborach prezydenckich, które odbędą się 8 listopada.

W poprzednim badaniu opinii społecznej przeprowadzonym przez Reuters/Ipsos demokratka prowadziła 12 punktami procentowymi, co było jej najlepszym dotąd wynikiem. Obecnie 41 proc.  wyborców poparło Hillary Clinton, a 36 proc. – Trumpa. Ok. 23 proc. ankietowanych wybrało innego kandydata, zadeklarowało, że nie będą głosować albo odmówiło udziału w sondażu.
Reuters przypomina, że Trump atakował niedawno kandydatkę Partii Demokratycznej, zarzucając jej, że dotacje dla fundacji charytatywnej jej rodziny miały wpływ na działania Clinton, kiedy była ona sekretarzem stanu USA (2009-2013). Clinton zaprzecza. Ponownie pojawiły się też pytania dotyczące wykorzystywanie przez Clinton prywatnego serwera mailowego w czasie, kiedy była szefową dyplomacji.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: