NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przestępca z okna swojego domu strzelał do pasażerów i policjantów! Groza na trasie NJ Transit

Przestępca z okna swojego domu strzelał do pasażerów i policjantów! Groza na trasie NJ Transit

24.11.2013, godz. 20:44
New Jersey Transit, pociąg, NJ
foto:

Sparaliżowani strachem podróżni NJ Transit mogli tylko kulić się w wagonach, gdy szalony mieszkaniec Fanwood strzelał z okna do przejeżdżających pociągów! To prawdziwy cud, że nikt nie został trafiony.

John Antonucci (49 l.) zabarykadował się w swoim domu przy Locust Avenue w Fanwood i zaczął strzelać w kierunku torów, po których przejeżdżają pociągi NJ Transit. Gdy sąsiedzi zobaczyli, co wyprawia ten mężczyzna, natychmiast zaalarmowali policję. Stróże prawa przyjechali na miejsce wezwania, ale wtedy napastnik otworzył ogień również w ich stronę! Dodatkowo krzyczał na policjantów przez uchylone okno i wygrażał... Funkcjonariusze dokładnie widzieli, jak mężczyzna chodzi nerwowo od okna do okna, strzelając raz za razem. Jak wyjaśnia Richard Trigo, szef policji w Fanwood, oficerowie musieli odpowiedzieć strzałami. – Ze względów bezpieczeństwa wstrzymaliśmy na kilka godzin kursowanie pociągu na trasie Raritan Valley w obu kierunkach – relacjonował William Smith, rzecznik NJ Transit.

Przed rozpoczęciem negocjacji z niebezpiecznym mężczyzną policja otrzymała wsparcie operacyjne specjalnej jednostki SWAT. Dzięki wspólnej akcji po siedmiu godzinach sytuację udało się opanować. Szaleńca aresztowano. Wkrótce po tym okazało się, że Antonucci ma na swoim koncie bogatą przeszłość kryminalną, a podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono kilkanaście sztuk broni! Napastnik został formalnie oskarżony. Całe szczęście, w domu nikogo oprócz niego nie było i nikt nie został ranny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: