NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przenoszą się na Greenpoint. Instytut Piłsudskiego znalazł nowy dom dzięki Naszej Unii

Przenoszą się na Greenpoint. Instytut Piłsudskiego znalazł nowy dom dzięki Naszej Unii

31.10.2014, godz. 00:00
Instytut Piłsudskiego
foto:

Udało się! Ostatnia środa, 29 października, to historyczny dzień dla znanej polonijnej instytucji – Instytutu Piłsudskiego. Władze organizacji oraz szefostwo Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej podpisali umowę o wynajmie lokalu przy 138 Greenpoint Ave na potrzeby Instytutu.

Uroczystość podpisania miała miejsce w siedzibie głównej P-SFUK przy 100 McGuinness Blvd i odbyła się w obecności przedstawicieli Rady Dyrektorów i Komisji Nadzorczej Unii oraz członków Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego. Podpisy na dokumencie złożyli: dyrektor wykonawczy P-SFUK Bogdan Chmielewski i prezes zarządu Instytutu Piłsudskiego w Ameryce dr Magda Kapuścińska.

- To ważne wydarzenie dla całej Polonii – podkreślił w krótkiej przemowie Krzysztof Matyszczyk, przewodniczący Rady Dyrektorów P-SFUK. - Instytut jest prestiżową instytucja polonijną, której celem jest pielęgnowanie polskiej historii i tradycji. Posiada wspaniałe archiwa oraz kolekcję unikalnych dzieł sztuki. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli gościć Instytut Piłsudskiego w naszym budynku i mamy nadzieję, że na jego przeprowadzce do centrum Greenpointu skorzysta cała Polonia – dodał między innymi.

- Jesteśmy wdzięczni Unii za życzliwą pomoc w uzyskaniu nowej siedziby dla Instytutu Piłsudskiego – nie kryła z kolei swej radości dr Magda Kapuścińska, prezes zarządu Instytutu. - Dzięki temu będziemy mieć dobre warunki do kontynuowania naszej działalności, tak bardzo potrzebnej społeczności polonijnej – dodała.

Zmiana siedziby Instytutu stała się konieczna po tym jak w zeszłym roku Polish National Alliance (PNA) wypowiedział Instytutowi umowę jego dotychczasowej siedziby przy 2 Alei na Manhattanie. Umowa z Unią oddaje Instytutowi pod wynajem budynek przy 138 Greenpoint Ave sąsiadujący z oddziałem Unii i jej pierwszą historyczną siedzibą przy 140 Greenpoint Ave. Instytut Piłsudskiego rozpocznie przeprowadzkę do nowej siedziby 1 stycznia 2015 roku.

Marcin Żurawicz /na podstawie informacji prasowej/

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: