NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przemiany Greenpoint. Oj będzie się działo na Greenpoincie

Przemiany Greenpoint. Oj będzie się działo na Greenpoincie

12.05.2015, godz. 00:00
Przemiany Greenpoint
foto:

Rusza druga edycja akcji kulturalno-społecznej „Greenpoint. Przemiany 2015”, którą organizuje Fundacja Culture Shock. - Akcja jest skierowana do Polaków oraz wszystkich zainteresowanych polską historią i kulturą. Program ma na celu wydobycie potencjału Greenpointu, jako przestrzeni do działań kulturalnych, artystycznych oraz sąsiedzkich – mowi nam Marta Pawlaczek, wiceprezes Culture Shock Foundation.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2014 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Greenpointu. Tegoroczny program obejmuje serię warsztatów fotograficznych, teatralnych, artystycznych, kulinarnych, cykl spotkań związanych z tematyką powrotu do Polski oraz wykłady o ważnych postaciach polskiej emigracji. – Nowym elementem będzie projekt historii mówionej, w ramach którego zbierane i archiwizowane będą historie Polaków, którzy przybyli do Nowego Jorku przed 89 rokiem. Zebrany materiał w formie audio i video trafi do Muzeum Emigracji w Gdyni – dodaje Marta Pawlaczek.

Projekt realizowany jest we współpracy z amerykańskimi oraz polskimi instytucjami i organizacjami: Biblioteką Brooklyńską na Greenpoincie, Fundacją Dobra Polska Szkoła, New York Dance & Arts Innovations, Slavic Art Ensemble, Artbox Atelier, Polska Running TEAM, Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku, Muzeum Emigracji w Gdyni, restauracją Le Fond, Crepeteria i inn. Współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą.” Osoby chcące wziąć udział w warsztatach proszone są o kontakt mailowymarta@cultureshock.pl lub telefoniczny 646 589 2060.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: