NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przedwyborcze sondaże niekorzystne dla demokratki. Trump zyskuje w „kluczowych” stanach

Przedwyborcze sondaże niekorzystne dla demokratki. Trump zyskuje w „kluczowych” stanach

20.09.2016, godz. 00:00
 Wojna Donalda Trumpa z Heidi Klum
Donald Trump foto:

Na kilka dni przed pierwszą debatą prezydencką jeden na jeden, Hillary Clinton zaczyna tracić poparcie wyborców.  I to w kluczowych stanach – tzw. swing states – gdzie Amerykanie ciągle się wahają i to właśnie oni często decydują o wyniku wyborów.

Według najnowszych danych CBS News Battleground Tracker Hillary Clinton prowadzi w niektórych sondażach ale zaledwie jednym – lub nawet niecałym – punktem.  W przypadku kluczowych stanów: Karolina Północna, Pensylwania, Arizona, Kolorado, Floryda, Georgia, Iowa, Michigan, New Hampshire, Nevada, Ohio, Virginia i Wisconsin to – biorąc pod uwagę łączną liczbę wyborców – zarówno Clinton jak i Trump mają po 42 procent poparcia.  Ale republikanin zyskał sobie sprzymierzeńców w Ohio i na Florydzie, gdzie wyprzedził  w sondażach demokratkę. W pierwszym z tych stanów a przewagę 5-procentową, w drugim czteroprocentową.
A pierwsza debata ma się odbyć w poniedziałek 26 września w Hofstra University, w Hempstead, NY. Poprowadzi ją Lester Holt z NBC Nightly News. Pierwsze starcie jeden na jeden będzie emitowane w telewizji w godzinach od 9 pm.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: