NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przedwyborcza obietnica burmistrza to… Przedszkolny koszmar

Przedwyborcza obietnica burmistrza to… Przedszkolny koszmar

28.10.2014, godz. 00:00
przedszkole
foto:

Przedwyborcze „oczko w głowie” Billa de Blasio (53 l.), który jeszcze podczas kampanii obiecywał rozszerzenie programu pre-K, tak by każde nowojorskie dziecko miało do niego dostęp, znalazło się pod obstrzałem. I to ostrym, podobnie jak i sam burmistrz. Tak ze strony nauczycieli jak i rodziców.

Jak pisze „New York Post”, rozszerzenie programu przedszkolnego – czyli pre-K – ma bardzo poważne i niekorzystne konsekwencje dla dzieci. Wręcz naraża maluchy na niebezpieczeństwo. Dlaczego?

Otóż okazuje się, że pośpiech w realizowaniu przedwyborczej obietnicy sprawił, iż przedszkolne centra zostały otwarte byle gdzie – również w miejscach, które nie przeszły odpowiednich inspekcji. Jak podaje niezależny raport zlecony przez New York City Parents Union, dopatrzono się co najmniej 78 różnych wykroczeń. Wśród nich są m.in. nie zgłoszenie w ciągu 24 godzin inspektorom Wydziału Zdrowia i kuratorium przypadków podejrzeń o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad dziećmi czy wykryciu trujących materiałów w wyposażeniu lub w farbach użytych do remontu lokalu.

Najbardziej szokujące jest to, że część zatrudnionego personelu nie została sprawdzona pod kontem tego, czy w przeszłości była karana lub notowana za znęcanie się nad dziećmi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: