NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przed wielką aukcją na rzecz najmłodszych potrzebujących wsparcia. Uśmiech dziecka na koniec maja

Przed wielką aukcją na rzecz najmłodszych potrzebujących wsparcia. Uśmiech dziecka na koniec maja

10.05.2014, godz. 00:00
Fundacja Uśmiech dziecka
foto:

W tym roku Children’s Smile Foundation rozpoczyna obchody Dnia Dziecka już 31 maja w Konsulacie Generalnym RP. – Tego dnia odbędzie się nasza doroczna impreza charytatywna z myślą o dzieciach przebywających w placówkach wychowawczych w Polsce – powiedziała Joanna Mrzyk z Fundacji Uśmiech Dziecka. Już od kilku lat dzieci z domów dziecka i społecznych ośrodków wychowawczych z Polski przesyłają nam swoje prace plastyczne, które obok prac znanych artystów i malarzy są licytowane w konsulacie na Manhattanie – dodaje Joanna Mrzyk.

Każdego roku aukcja obrazów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. – Każdy, kto ma dobre serce, chce tego dnia być z nami i za niewielką sumę nabyć obrazek namalowany przez dziecko, a tym samym pomóc maluchom, które są pokrzywdzone przez los. Dochód z licytacji jest w całości przeznaczony właśnie na ten cel – dodaje Mrzyk.


Podczas obchodów Dnia Dziecka organizatorzy przewidzieli również wiele niespodzianek artystycznych. – Będziemy mogli podziwiać program muzyczny przygotowany przez Bożenę Konkiel z Kobo Music Studio; przed publicznością wystąpią utalentowani uczniowie i nauczyciele. Punktem kulminacyjnym będzie wspomniana licytacja prac...


– W tym roku w konsulacie zostaną wystawione prace dzieci z Domu Dziecka z Jeleniej Góry, Białegostoku, z Towarzystwa im św. Brata Alberta ze Stalowej Woli. Swoje obrazki nadesłały także dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Ełku oraz Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych NIKE z Białegostoku – opowiada Mrzyk.


Każdego roku akcje wspiera również wielu wybitnych artystów malarzy, a także właścicieli ich dzieł. Podczas aukcji wystawione będą prace artystów: Piotra Betleja, Tomasza Bogackiego, Grzegorza Czarneckiego, Jacka Fedorowicza, Marii Fuks, Katarzyny Iwanickiej, Janusza Kapusty, Jerzego Kożuchowskiego Bogdana Kujawskiego, Jana Lebensteina, Roberta Matejki, Tadeusza Matelskiego, Rafała Olbińskiego, Janusza Skowrona, Zbigniewa Sokołowskiego, Jacka Sroki, Dariusza Śmiechowskiego, Lubomira Tomaszewskiego, Ewy Zeller.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: