NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przed terminalem JetBlue będą hodowane niebieskie ziemniaki

Przed terminalem JetBlue będą hodowane niebieskie ziemniaki

11.10.2015, godz. 19:53
Jedzenie, które leczy - JAKIE PRODUKTY LECZĄ różne dolegliwości? Ziemniaki
ZIEMNIAKI - na bóle głowy Ziemniaki podnoszą poziom serotoniny. Zawierają 37 g węglowodanów, co pomaga zmniejszyć odczuwalny w głowie skurcz. Ale pomogą nam tylko wtedy, gdy ograniczymy tłuszcz i białko w naszym daniu. foto:

Linie lotnicze kojarzą się raczej z samolotami, rejsami czy odprawami… Ale teraz będą się także kojarzyć z… uprawą ziemniaków.

To nie żart. JetBlue Airways rozpoczyna hodowlę ziemniaków, ziół i innych warzyw na własnej plantacji ulokowanej przed swoim terminalem nr 5 na lotnisku JFK. Jak mówią przedstawiciele linii, w ten sposób chcą nie tylko promować ekologię ale i edukować oraz promować zdrową żywność. Na liczącej 24 tys. stóp kwadratowych plantacji znajdzie się trzy tysiące specjalnych skrzyń, w których będą rosły niebieskie ziemniaki (Blue Potatoes). Ponadto będą tam również hodowane buraki, zioła, sałaty. A wszystko co wyrośnie będzie przekazywane różnym organizacjom, a docelowo  będzie serwowane w posiłkach na pokładach JetBlue. Plantacja, w której liniom lotniczym pomaga organizacja GrowNYC Partners, początkowo nie będzie otwarta dla osób trzecich. Ale po jakimś czasie będzie udostępniona do celów publicznych, edukacyjnych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: