NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przed nami długi weekend i jedno z największych świąt Ameryki

Przed nami długi weekend i jedno z największych świąt Ameryki

04.07.2013, godz. 04:00
Dzień Niepodległości, USA,
foto:

Już w czwartek największe święto Ameryki, a wraz z nim 37. wielki pokaz fajerwerków z okazji Dnia Niepodległości (Macy's 4th of July Fireworks Spectacular). Spektakularne 25-minutowe widowisko pirotechniczne rozpocznie się o 9.25 pm. Przed pokazem sztucznych ogni przed publicznością zaprezentują się muzyczne gwiazdy. Wystąpią między innymi Mariah Carey, Tim McGraw, Taylor Swift, Cher, Pitbull i Selena Gomez.

Tegoroczny pokaz nad Hudson River nosi tytuł "It Begins with a Spark" i ma być największy w całej Ameryce! Fajerwerki wystrzelone będą z czterech barek na Hudson River, między West 24 a 40 Street. Efekty świetlne dopełni Empire State Building, którego LED-owe oświetlenie będzie zsynchronizowane z pokazem. Uroczystość rozpocznie się hymnem narodowym w wykonaniu Jimiego Hendrixa (nagranie z 1969 r.).

Pokaz najlepiej oglądać w pobliżu rzeki Hudson, po obu jej stronach. Na Manhattanie dobrym miejscem widokowym jest West Side Highway, między 24 St. a 59 St. Organizatorzy polecają również inne miejsca, z których będzie bardzo dobra widoczność, a będą to ulice wzdłuż 11 St.: W. 24th St., W. 26th, 27th, 29th, St., W. 33rd & 34th St., W. 40th, 42nd, 44th St., W. 50th, 52nd St., W. 54th, 56th, 57th St. Należy pamiętać o tym, że metro będzie kursowało w czwartek tak jak w niedzielę (patrz str. 13). Więcej informacji na temat widowiska pirotechnicznego na stronie www.nyc.gov.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: