NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przebrany za zwierzę groził czekoladową bombą

Przebrany za zwierzę groził czekoladową bombą

30.04.2016, godz. 00:00
Bomba
foto:

Policja w Baltimore w stanie Maryland upolowała zwierza. A konkretnie 25-letniego mężczyznę, który w przebraniu przypominającym pandę wszedł do budynku siedziby lokalnej telewizji Fox i groził, że zdetonuje bombę, jeżeli nie zostaną spełnione jego żądania.

W czwartek po południu do pomieszczenia ochrony przed wejściem do lobby i studia telewizji FOX 45 wszedł młody mężczyzna. Jak zeznał rozmawiający z nim strażnik, miał na twarzy maskę chirurgiczną i był ubrany w kostium zwierzęcia, który był z przodu nieco rozpięty.
– Powiedział, że ma materiały dla dziennikarzy, które powinni zobaczyć – opowiadał Jourael Apostolides, pracownik ochrony.
– Był dość dziwny i zdawał się być wystraszony. Zaczął krzyczeć i mówić, że musi być wysłuchany i świat musi zobaczyć to, co on przyniósł. Kiedy podawał mi flash drive zauważyłem, że jest czymś obwieszony. Wyglądało to jak ładunek wybuchowy. Wziąłem, co mi dał i dyskretnie zaalarmowałem policję – relacjonował strażnik. Dodał, że to, co przyniósł napastnik było jakimś filmem o kosmosie, politykach i prezydentach.
W pewnym momencie 25-latek zaczął wykrzykiwać, że „rząd nas okłamuje, trzyma w ciemnościach i tak naprawdę niczego nie wie...”.
Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, mężczyzna zaczął panikować. Mówił, że ma bombę i się wysadzi. Oficerowie wzywali go do poddania się, ale odmawiał. W końcu strzelili. Trzy razy. Ranny, w stanie ciężkim, trafił do szpitala. Nie można było mu od razu udzielać pomocy z uwagi na obawy, że ma na sobie ładunek wybuchowy, ale ten okazał się… czekoladowym batonem owiniętym w folię aluminiową.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: