NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Przebierańcy tylko w wyznaczonych miejscach

Przebierańcy tylko w wyznaczonych miejscach

24.06.2016, godz. 00:00
Times Square NY
Times Square NY foto: AP

Koniec z panoszeniem się po całym Times Square i nagabywaniem, a często wręcz terroryzowaniem turystów o napiwki. Zgodnie z zapowiedziami i wprowadzonymi przez władze miasta przepisami od wtorku przebierańcy w kostiumach super bohaterów czy znanych postaci bajkowych będą mogli przebywać tylko i wyłącznie w wyznaczonych dla nich tzw. „activity zones”.

Jeszcze w poniedziałek wszystkie Myszki Miki, Supermany, Batmany, Elmo
i roznegliżowane panienki przyglądali się z ciekawością, jak pracownicy miejskiego Departamentu Transportu (Department of Transportation) malowywali kolorową farbą wyznaczone dla nich strefy. Większość z nich wyrażała obawy, że są one zbyt ciasne, żeby ich pomieścić, a co dopiero turystę, który miałby sobie z nimi zrobić zdjęcie. Ale prawo jest prawem. Od wtorku mogą przebywać tylko w tych oznakowanych kolorami miejscach. Jeżeli policjant zauważy, że się tego nie trzymają, zostaną upomniani lub ukarani mandatem.
Nowe przepisy zostały wprowadzone bo sytuacja na Times Square zaczęła  wymykać się spod kontroli i doszło do kilku nieprzyjemnych incydentów w których turyści zostali okradzeni i pobici.

tagi: Square times
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: