NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Propozycja polityka z Queensu. Parkowanie na ulicy na nowojorskiej tablicy

Propozycja polityka z Queensu. Parkowanie na ulicy na nowojorskiej tablicy

06.02.2015, godz. 00:00
rejestracja, samochód,
foto:

Wygląda, że nie tylko zwykłym nowojorczykom skończyła się cierpliwość… Michael Miller, członek Zgromadzenia Stanowego reprezentujący Queens, złożył propozycję zmiany przepisów dotyczących nocnego parkowania na nowojorskich ulicach.

Polityk proponuje, by w godzinach nocnych - od 2 a.m. do 5 a.m. na ulicach nie mogły parkować samochody z rejestracją inną niż nowojorska. Właściciele pojazdów z innych stanów, którzy nie stosowaliby się do nowych przepisów, swoich samochodów musieliby rano szukać na policyjnych parkingach. Każdy bowiem pojazd z rejestracją z innego stanu niż Nowy Jork zostałby odholowany.

- Ci którzy swoje auta rejestrują w innym stanie, choć tak naprawdę mieszkają w Nowym Jorku, próbują uniknąć należnych opłat – mówi Michael Miller. – Nowojorskie ulice są niemal zalewane pojazdami z tablicami rejestracyjnymi z innych stanów – dodaje.

Z wprowadzeniem nowych regulacji nie zgadzają się przedstawiciele American Automobile Association (AAA). Twierdzą oni, że ta propozycja jest niesprawiedliwa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: