NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prom uderzył w przystań!

Prom uderzył w przystań!

15.11.2013, godz. 19:29
Horror pasażerów Staten Island Ferry  - 2838
Horror pasażerów Staten Island Ferry foto:

Chwile grozy przeżyli pasażerowie Staten Island Ferry, kursującego między Manhattanem a wyspą. Zmuszony do zawrócenia prom uderzył z potężną siłą w przystań, kiedy przygotowywał się do cumowania.

Do wydarzenia doszło w czwartek po południu. Jak podaje policja i inspektorzy Department of Transportation, prom zgodnie z rozkładem wypłynął o godz. 2 pm z Whitehall Terminal na dolnym Manhatanie w kierunku Staten Island. Jednak z powodu mechanicznego problemu musiał się zmienić kierunek kursu. Powracając, z ogromną siłą uderzył w przystań do dokowania. – Najpierw usłyszeliśmy komunikat, że musimy zawrócić, a potem, kiedy już zbliżaliśmy się do przystani, kapitan powiedział, żebyśmy się mocno trzymali i przygotowali na uderzenie – relacjonował jeden z pasażerów. Na szczęście, skończyło się tylko na strachu i nikomu nic się nie stało.

– To był wypadek wynikający z usterki mechanicznej, a nie z błędu kapitana. Żaden ze znajdujących się na promie pasażerów nie odniósł obrażeń. Sam statek również specjalnie nie ucierpiał i po przejściu przeglądu oraz dokonaniu napraw będzie mógł normalnie kursować między Manhattanem a Staten Island – poinformowali przedstawiciele Department of Transportation.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: