NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prokurator z Chicago oskarżył polonijnego lekarza i terapeutkę o oszustwo. Polacy fałszowali imigracyjne zaświadczenia?

Prokurator z Chicago oskarżył polonijnego lekarza i terapeutkę o oszustwo. Polacy fałszowali imigracyjne zaświadczenia?

07.12.2015, godz. 00:00
U.S. Immigration and Customs Enforcements, usa, imigracja,
foto:

Nie znasz angielskiego a chcesz zdać amerykańskie obywatelstwo? Żaden problem! Pan doktor ci pomoże… Oczywiście za odpowiednią opłatą. Chicagowska prokuratura oskarżyła polskiego psychiatrę, dr Marka Walczyka oraz terapeutkę Katarzynę Fergemann o fałszowanie dokumentów, dzięki którym imigranci przygotowujący się do egzaminu naturalizacyjnego, mogli uniknąć niektórych testów – donosi „Chicago Tribune”.

Według prokuratury, polski psychiatra i terapeutka mający praktykę na  Northwest Side wystawiali niezgodne z prawdą zaświadczenia, że imigrant  ubiegający się o obywatelstwo jest niesprawny intelektualnie, a schorzenie uniemożliwia zdawanie testu z wiedzy o historii Stanów Zjednoczonych i znajomości języka angielskiego. Orzekana niezgodnie z prawdą ułomność lub schorzenie psychiczne przez terapeutkę, były poświaczanę przez doktora na formularzach, które następnie przekazywano władzom imigracyjnym.
Oskarżeni, którzy pojawili się w sądzie gdzie usłyszeli zarzuty, nie przyznają się do winy. Z aresztu wyszli po wpłaceniu 15 tys. dol. kaucji a sędzina Andrea Wood wyznaczyła kolejną datę przesłuchania na 7 stycznia 2016 roku. Jeżeli zostaną uznani winnymi grozi im nawet 25 lat pozbawienia wolności.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: