NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prokurator chce patrzeć policji na ręce

Prokurator chce patrzeć policji na ręce

10.12.2014, godz. 23:50
NYPD
foto:

Prokurator generalny Nowego Jorku weźmie pod lupę dochodzenia w sprawie nadużyć nowojorskiej policji w stosunku do mieszkańców Nowego Jorku. Jak podaje Dna.info Eric Schneiderman (59 l.) – prokurator generalny NY – wystosował oficjalne pismo w tej sprawie do Andrew Cuomo (57 l.) gubernatora stanu.

Schneiderman chce aby przyznano mu tymczasowe uprawnienia do prowadzenia dochodzeń w sprawie brutalności policji, które coraz częściej prowadzą do śmierci podejrzanych.

Jeśli gubernator Nowego Jorku zgodzi się na nadanie takich uprawnień prokuratorowi generalnemu, to będą one dotyczyły jedynie tego, co wydarzy się w przyszłości. Eric Schneiderman nie będzie wracał do sprawy Erica Garnera, do którego śmierci przyczynił się policjant Daniel Pantaleo.

- W Nowym Jorku, ale i również na terenie całych Stanów, obietnica równość wobec prawa została nadszarpnięta – napisał do gubernatora Nowego Jorku Schneiderman. - Zbyt często rodziny ofiar i członkowie ich społeczności są przekonani, że wymiar sprawiedliwości jest niesprawiedliwie ukierunkowany – dodał.

Sytuacja stała się napięta po tym jak w ubiegłym tygodniu ława przysięgłych na Staten Island ogłosiła, że policjant Daniel Pantaleo, który przyczynił się do śmierci Erica Garnera, nie zostanie postawiony w stan oskarżenia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: