NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Prezydent w Nowym Jorku dogląda inwestycji, a jego żona zbiera pieniądze Obama pod mostem

Prezydent w Nowym Jorku dogląda inwestycji, a jego żona zbiera pieniądze Obama pod mostem

15.05.2014, godz. 19:34
Tappan Zee Bridge
foto:

Prezydent Barack Obama (52 l.) wpadł na dwa dni do Nowego Jorku. Jednym z punktów jego wizyty była inspekcja remontu Tappan Zee Bridge oraz innych projektów budowlanych, realizowanych na drogach i mostach w okolicy metropolii.

W ten sposób prezydent chciał nie tylko pokazać swoje poparcie dla inwestycji w infrastrukturę, ale przede wszystkim chciał wezwać Kongres, by jak najszybciej przyjął ustawę, która pozwoli dofinansować remonty czy budowy dróg i mostów. Dzięki pracom budowlanym nie tylko kierowcy będą mieli łatwiejsze życie, ale również powstanie wiele nowych miejsc pracy. Obama już w środę przemawiał między innymi pod Tappan Zee Bridge: mostem, który przechodzi obecnie kompleksowy remont. Highway Transportation Fund – specjalny fundusz federalny, finansujący projekty remontowo-budowlane – „wyschnie” w sierpniu, jeżeli politycy nie przyjmą odpowiedniego rozporządzenia.

W czwartek natomiast prezydent odwiedził The National September 11 Memorial Museum (dla zwiedzających zostanie otwarte 21 maja)... W metropolii nowojorskiej głowa państwa przebywa wraz z małżonką.

Pierwsza Dama podczas dwudniowej wizyty wzięła udział w dwóch akcjach charytatywnych i pomagała zbierać pieniądze dla Krajowego Komitetu Demokratycznego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: